O društvu

Statut društva

Zapisniki

O društvu

Društvo antropologov Slovenije je registrirano kot društvo, ki deluje v javnem interesu na področju raziskovalne dejavnosti. Društvo združuje strokovnjake, ki delujejo na različnih področjih in so znotraj društva organizirani v sekciji biološke antropologije, sekciji socialno-kulturne antropologije, sekciji lingvistične antropologije ali sekciji paleoantropologije in antropologije arheoloških obdobij.

Društvo se ukvarja s prirejanjem znanstvenih srečanj in predavanj, tradicionalno pa vsake tri leta prireja mednarodno konferenco Škerljevi dnevi. V osnovno dejavnost društva sodi tudi izdajanje znanstvene periodične publikacije Anthropological Notebooks.

V društvo se lahko včlanijo vsi, ki jih antropologija zanima ali se z njo profesionalno ukvarjajo. Več o članstvu si lahko preberete na strani Članstvo.

Predsednik: Upravni odbor: Nadzorni svet:
Gregor Starc, Ph.D. Janko Strel, Ph.D. Janez Juhant, Ph.D.

Podpredsednik:
Borut Telban, Ph.D. Bogomir Novak, Ph.D. Nataša Gregorič Bon, Ph.D.

Tajnik:
Vojko Stanovnik, Ph.D. Iztok Štamfelj, M.A. Tatjana Novak, M.A.

Blagajnik:
Marjeta Kovač, Ph.D.